Mozogj!
A rendszeres edzés az egyik legjobb módja a test és az elme ellazításának. Ráadásul a testmozgás javítja a hangulatot. Ha úgy érzed, hogy minden rossz, fel tudnál robbanni az idegtől, akkor egyszerűen csak kapd fel az edzőruhádat és irány az edzőterem és a súlyok, vagy a futópálya, vezesd le mozgással a feszültséget! Ez esetben is nagyon fontos, hogy koncentrálj olyan teljesíthető fitneszcélok kitűzésére, hogy ne add fel, és ne érezz emiatt is frusztrációt. Mindvégig emlékezz arra, hogy bármilyen gyakorlatot végezni jobb, mint semmit. Néha egy nagy séta is hasznos és jó a stressz csökkentésére!
Lassíts!
A modern élet olyan mozgalmas, és néha csak le kell lassítanunk, és le kell lazulnunk. Nézz végig az életeden és próbálj meg módot és lehetőséget találni arra, hogy egy kicsit le tudj lassítani. Például kelj reggelente 5-10 perccel korábban, ez nem fog hiányozni az alvásból, szinte meg sem érzed majd, mégsem kell azon szoronganod, hogy elkésel-e, így máris egy plusz stressztől szabadulhatsz meg. Bontsd fel a nagy munkákat kisebbekre. Például ne próbálj meg egyszerre válaszolni mind a 100 e-mailre, ha nem muszáj, csak válaszoljon néhányra. Találj olyan munka utáni programokat, amik nem az internet görgetése, vagy tévé nézése, amik szintén stresszfaktorok lehetnek. Helyette inkább fogj egy jó könyvet, vagy a barátaiddal szaunázz egyet, hiszen ezek a tevékenységek bizonyítottan segítenek, hogy legyőzd a stresszt. Kezd egy kültéri szauna tervezésével!
Beszélj!
Ha a dolgok zavarnak, ha beszélsz róluk, az segíthet csökkenteni a stresszt. Beszélhetsz családtagokkal, barátokkal, vagy erre szakosodott terapeutával is, sőt még magaddal is! Ezt önbeszédnek hívják, de ahhoz, hogy az önbeszéd segítsen csökkenteni a stresszt, meg kell győződnie arról, hogy az pozitív és nem negatív. Például ne mondd magadnak, hogy „nem tudom ezt megtenni”. Inkább mondd magadnak: „Meg tudom csinálni” vagy „A tőlem telhető legjobbat teszem”.