1. Patellofemoralis szindróma
Az összes sportsérülés körülbelül 55% -a térdsérülés. A térdsérülések az ortopéd sebészek által kezelt problémák 25% -át teszik ki, láthatjuk tehát, hogy elég gyakran előfordulnak ilyen jellegű rendellenességek. A térdsérüléseket vagy a patellofemoralis szindrómát az okozza, hogy a térdkalács a lábcsont felé mozog. Ez a mozgás károsítja a térdkalács szöveteit és fájdalmat okoz. A kosárlabda, a kerékpározás, az úszás, a futball, a röplabda és a futás a leggyakoribb sportágak, ahol ezek a sérülések előfordulnak. A megfelelő cipő viselése csökkentheti a térdsérülés esélyét. Ennek a sérülésnek a gyógyulása akár 6 hetet is igénybe vehet. A térdsérüléseket két napig pihentetni kell, jéggel és gyulladáscsökkentő gyógyszerekkel, amelyek elősegítik a folyamatot. A sérülés utáni térdeket megfelelően fel kell melegíteni az edzés megkezdése előtt, majd jegesíteni kell 20 percig.
2. Vállsérülés
A vállsérülések, beleértve a diszlokációkat, ficamokat és húzódásokat, az összes sportsérülés 20% -át teszik ki. A váll sérüléseit túlzott használat okozza. A fejmozgást igénylő sportok, mint a tenisz, úszás, súlyemelés, baseball, kosárlabda és röplabda a leggyakoribb bűnösök. A váll sérüléseit pihenéssel, jéggel és gyulladáscsökkentő gyógyszerekkel kell kezelni. Megelőzheti a vállsérüléseket, ha a szezonon kívül erőnövelő gyakorlatokat végez.
3. Tenisz vagy golfkönyök
Az összes sportsérülés körülbelül 7% -a könyök sérülés. Az epicondylitisnek is nevezett teniszkönyvet a könyök ismétlődő használata okozza. Ez az ismétlés apró szakadásokat okoz a könyök szalagjaiban. Fájdalom tapasztalható a könyök belső vagy külső oldalán, de a külső a leggyakoribb. Az állapot 30-60 éveseknél fordul elő leginkább. Kisebb sérülések esetén a pihenés, a jég és a gyulladáscsökkentő gyógyszerek segíthetnek a könyök javításában. Kitartóbb esetekben orvosra lehet szükség a sporttól való elszakadással együtt. Az alkar erősítő gyakorlatai és a könyöklő a legjobb módja a könyök sérülések megelőzésének.
Nemcsak sérülések, hanem balesetek is előfordulhatnak sportolás közben, főleg a küzdősportoknál és a labdajátékoknál nagyon gyakori a fogak sérülése. Megelőzésként a fogvédő használata célszerű, de ha már megtörtént a baj, akkor szakember segítségére van szükség, a legjobb kezelést itt találjátok és időpontot is tudtok kérni: szájsebészeti kezelés Budapest.