Mozogj többet, tedd szórakoztatóvá
Nem csak az edzőtermi izzadás számít testmozgásnak. Menj el kirándulni vagy kerékpározni a barátokkal, iratkozz be egy harcművészeti vagy tánctanfolyamra, vagy fedezz fel bármi mást, ami megtetszik. De ha te inkább az a típus vagy, aki otthon, egyedül szeret edzeni, akkor is bőven vannak lehetőségeid. Egy hasizomgép vásárlás például első körben remek megoldás lehet, ezt pedig kiegészítheted további gyakorlatokkal és eszközökkel!
Jegyezd fel
Minden nap írd össze, hogy milyen mozgást végeztél, és mennyit. Pipáld ki azokat a napokat, amelyeken mozogtál valamennyit. Így mindig látni fogod, hogy mennyit haladtál, ami motivációként hat majd.
Tűzz ki heti célokat magad elé
Kezdd szerényen. Eleinte válassz olyan célokat, amiket biztosan el tudsz érni (a heti célok jobbak, mint a napi célok, mert ha egyet valami miatt ki kell hagynod, akkor utána sok motivációt veszíthetsz). A hét végén tekints vissza arra, amit hét nap alatt elértél, és használd fel ezt a felemelő érzést, hogy a következő hétre egy fokkal nehezebb kihívás elé állítsd magad!
Egész nap keresd a mozgási lehetőségeket
Még ha csak 10 szabad perced is van a mozgásra, azzal is többet érhetsz el, mintha semmit nem kezdenél magaddal. Egy 10 perces séta az ebédszünetben, vagy egy kis lépcsőzés is hozzáadhat a napi mozgásadagodhoz.
Lendítsd fel az étrendedet
„Ezt kellene…” helyett mondd, hogy „Ezt választom…”
Nincs többé „Több gyümölcsöt kéne ennem…” – válaszd a gyümölcsöket, és tartsd magad ahhoz, amit választottál. Emlékeztesd magad, hogy a te választásod, hogy mit eszel, és a hatalmadban áll úgy dönteni, hogy egészségesen táplálkozz. Ugyan így választhatod azt is, hogy valamit nem eszel meg, mert tudod róla, hogy nem tesz jót neked. Vedd a saját kezedbe étrendet irányítását!
Ne engedj a bűntudatnak
Általában amikor valaki bűntudatot érez valami miatt, azzal csak arra ösztönzi saját magát, hogy folytassa azt a viselkedésmódot, amitől próbál megszabadulni. Ha tehát valaki érzelmeit evéssel próbálja csillapítani, és azt mondogatja magának, hogy „Tudom, hogy nem kéne”, azzal csak saját bűntudatát erősíti, és annyival többet fog enni, és így tovább.