Miért hasznos a nyújtás?
A rendszeres nyújtásnak számos előnye van. Növeli a hajlékonyságod, ami alapvető fontosságú az általános egészségügyi állapotodat nézve. Javítja a teljesítményed az egyes fizikai tevékenységekben, felkészíti az izmokat a mozgásra. Javítja a vérkeringést és a testtartással is csodákat tud művelni. Rendszeres nyújtás mellett gyorsabban gyógyulsz fel esetleges sérülésekből és a hátfájást is segít megelőzni. Kiváló stresszoldó, segít megnyugtatni az elmét. Amíg nyújtasz vonatkoztass es a valóságtól, tisztísd ki az elméd és figyelj a feladatokra, így garantáltan kikapcsolódhatsz.
Edzés előtt vagy után nyújtsunk?
Természetesen a nyújtást végezheted önmagában is, bármiféle edzés nélkül. Viszont, ha edzel akkor nagyon fontos, hogy nyújts is. A szakértők edzés előttre a dinamikus nyújtásokat ajánlják, ilyen például a guggolás, karkörzés, jumping jack vagy a kitörés. A cél, hogy bemelegítse az izmokat és csökkentse a merevséget, mielőtt nekiállnánk az edzésnek. Edzés után ajánlott a statikus nyújtásokat végezni. Ilyen például a macska-tehén nyújtás, a terpesz vagy a boka érintése. Tehát ezeket a gyakorlatokat mozdulatlanul kell tartani úgy 40-60 mp-ig. A célunk az, hogy lelassítsuk a testünket és egy lazább állapotba kerüljünk.
Hogyan végezzük a nyújtást?
Ha még eddig nem nyújtottál rendszeresen, akkor a testednek időre lesz szüksége, hogy hozzászokjon. Idővel minden mozgás egyre könnyebb lesz majd. Szinte bárhol és bármikor végezheted. Amikor csak nyújtani szeretnél, akkor akár egy 20-25 percet is rászánhatsz. Edzéshez kötve pedig előtte és utána is legalább 5-10 percet tölts el vele.
Milyen eszközöket használhatunk nyújtáshoz?
Számos kiegészítővel is feldobhatod a nyújtási gyakorlatokat. Beszerezhetsz nyújtáshoz is használható fitness szalagokat, gumipántokat, köteleket. Továbbá sokat segíthet masszázs labdák, fitness labda és masszázshenger vásárlása is.