A fogmosás
A napi kétszeri fogmosás a minimum, amelyet szánk higiéniájáért megtehetünk. Arra is figyelnünk kell azonabn, hogy fogainkat ne dörzsöljük túl erősen, valamint, hogy legalább 8 hetente lecseréljük fogkefénket. Az erős dörzsölés ugyanis felsért a fogakat, a sörték hatékonysága pedig ennyi idő után csökken. Arról sem szabad megfeledkeznünk továbbá, hogy fogkefénket érdemes hagyni megszáradni, ellenkező esetben ugyanis a baktériumok melegágya lehet.
Az étkezés
Érdemes odafigyelnünk arra is, hogy ne nassoljunk egész nap. Érdemes a desszerteket, finomságokat a főétkezések részeként elfogyasztanunk, hogy időt hagyhassunk szánk savtartalmának regenerálódására. Ha ugyanis folyamatosan eszegetünk, a szánk savas környezete nem tud lecsillapodni, így fogaink is folyamatosan savas környezetben vannak és így roncsolódnak. Azért, hogy az ételmaradékokat szánkból eltávolítsuk és csökkentsük a savas állapotot érdemes egy pohár vízzel leöblítenünk szánkat minden étkezést követően.
Fogat az étkezést követő fél órán belül ne mossunk, mert a száj ezen állapotában többet ártunk vele, mint használunk.
Fogászati konzultációk
Ha szeretnénk elkerülni a nagyobb problémákat és tudni azt, hogy fogaink egészségesek, érdemes évente legalább egyszer ellátogatnunk fogászati konzultációra, valamint olyan dentálhigiéniai kezelésekre, mint például a fogkőleszedés. Ha még nem találtad mega számodra legmegfelelőbb fogorvost, a fogászati árakról Budapesten a Móricz Dental oldalán tudsz tájékozódni, akiknél garantáltan jó kezekben leszel!