1. Kiegyensúlyozott, változatos étrend
Amennyiben egészségesen szeretnél táplálkozni akkor egy változatos, de kiegyensúlyozott étrendet kell kialakítanod, ami nem tesz mást, minthogy minden tápanyagról gondoskodsz, amire a szervezetednek szüksége van, de arra is ügyelni kell, hogy ne essünk túlzásokba. Általában az emberek étkezéséből nagyobb többségben hiányoznak a rostok és a PUFA, azaz a telítetlen zsírsavak, másrészt túl sok cukrot és telített zsírsavat fogyasztunk. Ha most kezdenél bele egy egészségesebb étrend kialakításába, kezd azzal, hogy hetente egyszer halat eszel, és felcseréled a csokit és a nasikat gyümölcsökre.
2. Aktív fizikai élet
Nem csak az anyagcserédet és a karcsú alak megőrzésében támogat az aktív fizikai élet, de a kedvedet is feldobja. Az aktív fizikai élet elengedhetetlen velejárója, hogy izmaink, csontjaink és ízületeink jó állapotban legyenek. Amennyiben eddig nem éltél aktív életvitelt, akkor kezd kicsiben! Lift helyett sétálj fel a lépcsőn vagy szállj le a buszról egy megállóval korábban, és sétálj kicsit többet hazafelé. Így nem csak több időt töltesz a friss levegőn, de kalóriát is égetsz el.
3. Mentális egészség
A test és a lélek között igen szoros a kapocs. Az alvás minősége hatással van az energiaszintünkre, a mentális vitalitásunkra és a koncentráló képességünkre is. Egy felnőttnek átlagosan napi 7-8 óra alvásra van szüksége. Emellett győződj meg róla, hogy mindennap szánsz magadra 20 percet, amikor kikapcsolódsz és relaxálsz kicsit. Kapcsold be a kedvenc zenéidet és csukd be a szemed pár perce! Meg fogsz lepődni mennyivel jobban fogod magad érezni utána.
4. Egészségi állapot
Az általános egészségügyi állapot tükrözi a szervezetünk és az immunrendszerünk erejét. Immunrendszerünknek ugyanúgy szüksége van a támogatásra, mint izmainknak, agyunknak és állóképeségünknek az edzésre. Minél több időt töltünk a szabadban, egy napi rutin kialakítása és például a gyors hidegzuhany mind segítségedre lehetnek az általános egészségügyi állapotod kialakításában.
5. Hagyd el a káros szokásokat!
Mindenkinek van valamilyen rossz szokása, amitől nehezen szabadulunk meg. Sok káros szokás veszélyes az egészségünkre, mint például a dohányzás vagy a túlzásba vitt alkoholfogyasztás. Azonban sok olyan káros szokásunk is lehet, amikről nem is gondolnánk milyen károsak! Ilyen például, ha túl sok időt töltünk el a számítógép előtt vagy ha nagyon szennyezett környezetben élünk. Próbáld meg csökkenteni az egészségedre káros szokásokat, például több gyümölcs fogyasztással, és tarts óránként 10 perc szünetet, ha egésznap a gép előtt kell ülnöd.